Ako som si kúpil svoje prvé červené Ferrari

Ako sa to všetko stalo ?

K tomuto kúsku som sa dostal viacmenej ako slepé kura k zrnu. Pôvodne som ani nemal v pláne kúpiť niečo také. Skôr som sa obzeral po niečom lacnejšom a menej nápadnom. Predajca však na mňa použil dobré finty, a keď ešte spustil z ceny viac ako 20%, bolo rozhodnuté.

Akurát som končil s obkladom v kúpeľni a premýšľal som nad ochranou kolien pri kladení dlažby. Kolenačky som si so sebou samozrejme nezobral, tak som sa vybral do predajne so zámerom nejaké si kúpiť. Po asi 10 minútach hľadania som to vzdal a opýtal sa predavačky, či ich vôbec majú. „Kolenačky nemáme, ale sú objednané a dnes poobede by mali prísť. Ale mala by som tu mať ešte jeden kus niečoho lepšieho“ povedala mi veselo, a kým sme prechádzali k tej správnej uličke, nezabudla podotknúť, že pri skúšaní tohoto modelu si ona sama skoro rozbila „hubu“. „To asi preto, že som sa na ňom chcela povoziť ako na skateboarde“, nakoniec podotkla.

Po príchode na miesto vybrala z police nemalú škatuľu, a po jej vybalení som sám zostal prekvapený, lebo nič také som ešte nevidel. Išlo o „Pohyblivú podložku pre podlahárov“. Bolo to červené čudo na kolieskach s dvoma priehlbinami na kolená, a dvoma priestormi na odkladanie drobností.

Nakoniec sme sa dohodli

Podložka vyzerala dosť nemotorne, a nie celkom spĺňala moje predstavy o pohodlnej pokládke dlažby. Navyše cena bola 26€, a toľko sa mi do toho investovať nechcelo. Tak som sa začal odoberať k východu. „No viete, toto je posledný kus, a aj sme si celkom fajn pokecali….čo by ste povedali keby som vám tú podložku dala za 20€?“, opýtala sa pri pohľade na môj chrbát 😀 . Tak som sa vrátil, a po zvážení, že len o niečo menej by som dal za kolenačky, som súhlasil s kúpou.

Odhalenie

Na fotke, ktorú sem dávam, už nie je podložka v novom stave. Za to, ako vyzerá teraz, môže pár metrov štvorcových uloženej dlažby.

dlažba

V miestach na kolená je nalepená pogumovaná pena, ktorá niečo vydrží, ale v budúcnosti ju budem musieť určite meniť. Vybratie medzi kolenami slúži pravdepodobne ako rukoväť pri prenášaní. Zaujímavé sú odkladacie priestory. Jeden je celkom vpredu, a tvorí akúsi vaničku. Je to vynikajúci priestor na uloženie rôznych drobností ako napríklad obkladačských krížikov. Ja som ho v priebehu ukladania dlažby využil naplno. Ďalšia možnosť odloženia drobnosti je kruhového tvaru. Je to miesto s obrázkom v strede celej podložky. Výhodou tohoto priestoru je jeho podlepenie magnetom. Akékoľvek kovové predmety vám odtiaľ nevypadnú. Je ideálny na malé klince.

Ešte by som rád upozornil na malé otvory na pravej a ľavej strane. Tieto asi slúžia na zavesenie na stenu. Je to praktické, lebo mne v pracovnej polohe na zemi celá podložka zavadzala, tak som ju v dielni zavesil na klinec 😀 .

Tu je pohľad spredu

dlažba

Celá podložka nie je veľmi vysoká. Nemeral som to, ale pri práci budete len asi 5 cm nad zemou. Kolieska vyzerajú, že niečo vydržia. Ja som sa na nej „vozil“ po betóne, a v pohode vydržali mojich 80 kíl.

Tu je aj pohľad zospodu. Koliesok je tam 5, takže o stabilitu sa báť nemusíte. To stredné je dôležité hlavne preto, aby sa celá podložka neprehýbala. Ináč každé koliesko je otáčateľné okolo svojej osi o 360°, takže pohyb do akéhokoľvek smeru nie je žiadny problém.

dlažba

Urobil som ešte jednu fotku „naprázdno“ v dielni, aby ste videli ako to asi celé funguje.

dlažba

Kolená položíte do priestoru na to určeného a pohybujete sa po podlahe pomocou odrážania sa špičkami nôh. Chce to síce trošku cviku, ale nie je to nič ťažké.

Prečo Ferrari?

Podložka dostala názov ešte v ten deň ako som ju kúpil. Veľkú rolu pri tom určite zohrala jej farba.

Toľko k môjmu prvému Ferrari. Neviem, či by ste si vedeli predstaviť prácu s týmto pomocníkom, ale ja som s ním zažil kopec zábavy. A nielen ja. Pri kladení dlažby mi robili spoločnosť deti majiteľov. A práve Ferrari bol dôvod, prečo sa rozhodli v tom okamihu, že chcú byť stavbármi. A bolo úplne jedno či to boli chlapci, alebo dievčatko.

Ak chcete vidieť nejaké obrázky zo stavby, na ktorej som použil aj tohoto pomocníka, tak kliknite SEM.

 

 

One Comment:

  1. Pingback: Rekonštrukcia rodinného domu - šibeničný termín - Škola zručnosti

Pridaj komentár